Ogłoszenia Promowane

Portal informacyjny i ciekawostki z regionu

Gotowe stoły w wielu nowoczesnych branżach odchodzą do lamusa, a ich miejsce zastępują blaty, które można kupić osobno i dobierane do nich nogi. Taka możliwość jest szczególnie wykorzystywana przez firmy hotelowe i konferencyjne, które wolą dopasować obie te części (osobno podstawa do stołu i blat) wg własnych potrzeb stylizacyjnych, zamiast kupować gotowca nie zawsze pasującego do aranżacji wnętrza.

Jak wybrać nogi do stołów i na co zwracać uwagę?

Osobno dobierane nogi do stołów dają właścicielom firm znacznie większe pole manewru aranżacyjnego, dzięki czemu mogą oni np. wybrać specjalistyczne blaty z artystycznie dekorowanych materiałów plus tańsze nogi. Takie nogi do stołu najczęściej dopasowywane są do blatu, ale nie na zasadzie ścisłego współgrania z nim, a przyjemnego dla oka kontrastu. Jakie rzeczy mają największe znaczenie przy kupowaniu takich produktów, jak podstawa do stołu?

Po pierwsze bardzo ważne jest, żeby wybrane nogi do blatów miały odpowiednio masywną konstrukcję tak, żeby sztywno i pewnie utrzymywały np. blaty o znacznie większym ciężarze. Tak dopasowane nogi do blatów dają gwarancję stabilności stołu i nie budzą ryzyka, że przy lekkim jego szturchnięciu umieszczone na stole szklanki czy talerze zsuną się z niego lub cały stół nie wytrzyma obciążenia.

Po drugie warto zwrócić uwagę na to, czy nogi do stołów są wykonane z materiału antykorozyjnego. Ma to znaczenie wtedy, gdy stoły używane są np. w ogródkach restauracyjnych więc mają często styczność z niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Takie podstawy do stołów powinny być dodatkowo powleczone zabezpieczającą powłoką np. z wysokiej jakości cynku. Ocynkowane nogi do blatów są również bardziej odporne na niszczenie wywołane mrozem, wiatrem czy przypadkowymi kopnięciami.

Prostota montażowa i szybka opcja rozłożenia stołu

Dużą zaletą stołów budowanych z osobnych elementów takich, jak nogi do stołu i blaty, jest łatwość ich montażu i demontażu. Stalowa podstawa do stołu może być w większości przypadków rozkręcona w ciągu kilku chwil, co sprawia, że właściciel stołu może szybko uporać się np. ze schowaniem go na zimę i dodatkowo oszczędza miejsce w składziku. Tak przechowywane podstawy do stołów czy pojedyncze nogi do blatów nie zajmują wiele przestrzeni i można je ułożyć jedne przy drugich.

W sklepach oferujących nogi do blatów i podstawy do stołów klienci mają do wyboru wiele różnych możliwości. Stalowe, chromowane nogi do stołów nowoczesnych czy industrialnych, podstawy do stołów pokryte warstwą ocynkowaną czy pozłacane dla lepszego efektu wizualnego itd. Szeroki wachlarz możliwości w kategorii nogi do stołu pozwala tutaj na wiele wariacji kolorystycznych, ale i wybór nóg, które są mniej dekoracyjne, za to masywne i wyjątkowo wytrzymałe.

Takie nogi do stołów, dzięki prostocie ich montażu i wygodnej formie przechowywania w przypadku rozłożenia można też swobodnie wykorzystać do zaprojektowania stołu na potrzeby gospodarstwa domowego. Będą się doskonale prezentowały w kuchni czy wykorzystane do mebli ogrodowych.